Bramy rozsuwane

Bramy rozsuwane są świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie dysponujemy miejscem po obu stronach otworu jednak nie tak dużym jak w przypadku bramy przesuwnej. Odporność ogniowa do EI120 oraz maksymalne wymiary 16m x 6m powoduje, że jest to bardzo atrakcyjny produkt. Może być on wykonanym w dowolny kolorze z palety RAL.
Brama może występować z bezprogowymi drzwiami ewakuacyjnymi lub progowymi drzwiami przejściowymi.

BUDOWA
Bramy rozsuwane składają się  z następujących elementów:

  • kształtownika nośnego toru,
  • toru jezdnego,
  • skrzydła bramy,
  • elektrotrzymacza,
  • wózków jezdnych,
  • elementów przymykowych,
  • przeciwciężaru,
  • rolek prowadzących.

Skrzydło bramy zbudowane jest z modyfikowanej i utwardzonej wełny mineralnej wzmocnionej wewnątrz prętami stalowymi. Zewnętrzne powierzchnie skrzydeł obłożone są blachą poszyciową w kolorze wg ustaleń. Skrzydło bramy zawieszone jest na wózkach umieszczonych w szynie jezdnej. Prowadzenie skrzydła bramy od dołu zapewnia rolka prowadząca mocowana poza otworem w murze. Przeciwciężar z osłoną może być montowany zarówno po stronie kieszeni przymykowej, jak i stronie przeciwnej. Standardowo do każdej bramy dołączany jest elektrotrzymacz, 24V prądu stałego, który utrzymuje skrzydło bramy w pozycji otwartej. Dodatkowe elementy elektrycznego systemu sygnalizacyjno-ostrzegawczego dostarczane są za dopłatą wg indywidualnych uzgodnień. W skrzydle mogą być zamontowane drzwi przejściowe lub ewakuacyjne wyposażone w klamki bądź dźwignie antypaniczne.

ZASADA DZIAŁANIA
Zamykanie skrzydła bramy odbywa się grawitacyjnie za pomocą przeciwciężaru. Utrzymywanie bramy w pozycji otwartej umożliwia podłączenie elektrotrzymacza do centralki przeciwpożarowej. W przypadku zagrożenia pożarowego centralka zwalnia elektrotrzymacz i skrzydło bramy zamyka przejście między strefami pożarowymi. Otwarcie bramy realizowane jest w sposób ręczny (standard) lub automatyczny za pośrednictwem napędu elektromechanicznego (za dopłatą).


Back to top