PW DROGOWSKI

Bramy przeciwpożarowe

Rolowane kurtyny dymowe zaprojektowano z myślą o miejscach, w których nie można zainstalować przegród stałych. Wyróżniamy modele stałe i ruchome. Dostępne zabezpieczenia dają szerokie możliwości aranżacyjne dla architektów i inwestorów. Elastyczna budowa pozwala z łatwością wkomponować system w daną przestrzeń oraz wnętrze.

Kurtyny przeciwpożarowe doskonale sprawdzają się w miejscach, w których występuje zagrożenie pożarem o intensywnej dynamice i szybko wzrastającej temperaturze. Są to zdarzenia określane mianem pożarów o dużej gęstości obciążenia ogniowego.

Kurtyny dymowe mają za zadanie umożliwić sprawną ewakuację poprzez ograniczenie rozprzestrzeniania się dymu w pożarze. System tego typu zabezpieczeń pozwala kontrolować ruchy gazów pożarowych oraz dymu we wnętrzach obiektów. Tym samym następuje efektywny podział przestrzeni na strefy pożarowe oraz zbiorniki dymowe. Dostępne kurtyny przeciwpożarowe dostępne są na zamówienie, bez ograniczeń wymiarowych, dzięki czemu mogą skutecznie i szybko odgradzać nawet bardzo duże obszary. Produkt można łączyć modułowo. To sprawdzone zabezpieczenie zalecane jest w szczególności obiektom użyteczności publicznej, centrom handlowym, dworcom itp.

Kurtyny dymowe składają się z:

  • płaszcza zbudowanego z tkaniny o odpowiedniej odporności na przepuszczalność dymu oraz na wysoką temperaturę z listwą końcową,
  • prowadnic bocznych (dodawanych opcjonalnie, niewystępujących w standardzie),
  • wału nawojowego,
  • rolek prowadzących górnych – w przypadku urządzeń o szerokości powyżej 5 m,
  • napędu elektrycznego - modele ruchome.

Jak to działa?

Przeciwpożarowe kurtyny rolowane wykonywane są z tkaniny ognioodpornej bazującej na włóknie szklanym. Płaszcz systemu nawijany jest na specjalny wał mocowany pomiędzy prowadnicami, jeżeli instalacja ich wymaga. Całość osłania system maskownic, które można wykonać w dowolnym kolorze z palety RAL.

Nawinięty na wał płaszcz kurtyny utrzymywany jest w pozycji otwartej przez hamulec napędu mechanicznego albo sam napęd. W momencie zagrożenia pożarowego płaszcz zostaje zwolniony i rozwija się, zamykając tym samym strefę pożarową. Podczas codziennej eksploatacji system zasilany jest napięciem 230 V. Samo podpięcie do systemu SAP wymaga napięcia 24 V DC. Ciągłe zasilanie jest niezbędne do prawidłowego działania zabezpieczenia, dlatego kable zasilające są zabezpieczone przeciwogniowo oraz mechanicznie. Wszelki zanik zasilania powoduje zadziałanie zabezpieczenia.